M.Zeki PEKER :Bitlis Seçim | 2011-2019 | Bitlis'te Seçimin Nabzı Bu Sitede Atıyor

M.Zeki PEKER

- Bitlis Milletvekili A. Adayı

M.Zeki PEKER

M. Zeki PEKER KİMDİR?

1964 yılında Bitlis’in Tatvan ilçesinde dünyaya geldi. İlk öğrenimimin ardından aile mesleği olan inşaat sektöründe çalışmaya karar verdi.

Hasan Peker ve Hüsamettin Peker müteahhitlik firmalarında başlayan meslek hayatı, aynı firmaların pek çok alt ve üst yapı şantiyelerinde ve yurdun değişik bölgelerinde 1989 yılına kadar devam etmiş olup, inşaat yönetimi konusunda her alanda ciddi bir tecrübe kazandı.

1990 yılı başında Pekhan İnşaat Ticaret Koll. Şti.’yi kurdu. Halen inşaat müteaahtliği yapmakta olup, meslek hayatını bu firma çatısı altında devam etmektedir.

2010 yıllında Bitlis Vergi sıralamasında ilk üçe giren PEKER, 1998, 2000, 2009, 2011, 2013 ve 2014 yıllarında da Bitlis Vergi Rekortmeni olmuştur.

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkan Vekilliği, Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkan Vekilliği, İç Anadolu Genç İşadamları Federasyonu (İçgiaf) yönetim kurulu üyeliği, Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Denetim ve Yönetim kurulu üyelikleri, Bitlis Genç İşadamları Derneği kuruculuğu ve yönetim kurulu başkanlığın görevini ifa etmektedir. Ayrıca TATVAN-DER onursal Başkanı olam M. Zeki PEKER evli 3 çocuk babasıdır.

www.mzekipeker.com

İlgili Terimler : , , , , , , , ,

Seçim Bölgeleri

Güncel Haberler


Facebook Like Box provided by plumber orange county