Fikret BAKIR

Demokrasi ve Atılım Partisi - Bitlis Belediye Başkan Adayı

Fikret BAKIR

Fikret BAKIR Kimdir?

1973 Bitlis Mutki Akıncı köyünde doğdu. İlkokulu Devrim İlkokulunda, Ortaokulu 100. Yıl Atatürk Ortaokulunda, Liseyi ise Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünde okudu. Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümü’nü, 1993 yılında A.Ü İşletme Fakültesini ise 2013 yılında tamamladı.

Lise ve Üniversite öğrenimi boyunca yazın inşaatlarda soğuk demirci olarak çalıştı. Daha sonra taksicilik ve vekil öğretmenlik yaptı. 1998 – 2009 yılları arası İlaç firmasında tanıtım elemanı olarak çalıştı. Halen Merkez Eczanesi’nde çalışmakta ve ticaretle uğraşmaktadır.

Bitlis Kültür – Sanat – Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı, Nemrut Kayak Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı, 75. Yıl Gençlik ve Spor Kulübü Disiplin Kurulu Başkanlığı görev aldığı sivil toplum kuruluşlarıdır.

Demokrasi ve Atılım Partisi Bitlis Kurucu üye ve Kurucu ilçe başkanlığı yaptı. Partinin 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Bitlis Belediye Başkan Adaylığına talip oldu.

Bakır evli ve Biyomedikal mühendisi olan büyük oğlu ve eczacılık son sınıfta okuyan küçük oğlu olmak üzere 2 çocuk babasıdır.

“Bu kadim ve Maneviyatı yüksek şehre ve halkına hizmet etmek benim için onurdur. Saygılarımla…” Fikret Bakır

Güncel Haberler