Rahmetullah AK

Adalet ve Kalkınma Partisi - Bitlis Belediye Başkan Aday Adayı

Rahmetullah AK

Rahmetullak AK Kimdir? 

              1978 yılında Bitlis, Mutki-Tolgalı köyünde doğdum. İlköğretimimi Tolgalı Köyünde, Orta ve liseyi Bitlis merkezde tamamladım. Medrese hocası olan babamdan Arapça eğitimi aldım. 1993’ten bu yana Bitlis’te ikamet etmekteyim. Evli ve 8 çocuk babasıyım. 1994 yılından itibaren vergi mükellefi olup, ticaretle uğraşmaktayım. Son 5 yıldır çeşitli iş kollarında Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Aşçı, Şoför ve vasıfsız işlerden oluşan 100’e yakın sigortalı eleman çalıştırmaktayım. Gerek Resmi kurumlarda gerekse Özel sektörde yaptığım işleri başarıyla tamamladım. Bitlis merkezde yapımı devam eden Ticaret Merkezi, Hükümet Konağı, İl özel İdaresi bina inşaatlarının alt taşeronluğunu yapmaktayım. Ayrıca Bitlis Genç Araştırmacılar Derneği kurucu üyesi, Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Bitlis Spor Kulübünde yöneticilik yapmaktayım.

            Siyasi hayatıma 2002 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi kurucu üyesi olarak başladım. Ak parti Bitlis Merkez İlçe yönetiminde görev aldım. Akabilinde Ak parti Bitlis kurucu İl Gençlik kolları Başkanlığı görevine atandım. Görev sürecimde Ak parti iktidar olmamasına ve yeni kurulmuş olmasına rağmen ben şahsım olarak 2000’e yakın üye kazandırdım. Üye kayıt defterindeki referans bölümünde benim ismim ve imzalarım mevcuttur. Bu süre içerisinde bütün zor şartlar ve kısık imkânlarımıza rağmen defalarca Ankara’da düzenlenen toplantı ve eğitimlere eksiksiz olarak katıldım. Görevde bulunduğum süre içerisinde bana verilen görevleri eksiksiz ve hızlı bir şekilde yerine getirdim. Bu görevim sırasında 21-22-23 Haziran 2002 tarihleri arasında Ak Parti Genel Merkezinin düzenlemiş olduğu 1.Eğitim Seminerine katıldım ve bu semineri başarılı bir şekilde tamamladım. Genel Başkanım Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın bizzat kendi elinden sertifikamı aldım. Yine Sivil Toplum Uzmanları Eğitim programı kapsamında 23-26 Haziran 2003 tarihleri arasında Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen, Sivil Toplum Kuruluşları için proje döngüsü ve iletişim eğitimi programına katıldım. Sertifika almaya hak kazandım.

           Benim siyaset aşkım AK Parti ve Genel Başkanım Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile başlamıştır. Ak Parti ve Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Ülkemize ve İlimize sunduğu başarılı Projelerde, benim mevcut aday adaylarından daha çok katkım olacağına inandığım için aday adayıyım.
Not: Projelerime yer vermedim. Allah kısmet ederse adaylığım kesinleşirse, projelerimi siz değerli hemşehrilerimle paylaşacağım.

 Rahmetullah AK

 Bitlis Belediye Başkanı Aday Adayı

 

İlgili Terimler :

ADAYIN HABERLERİ

Aday Adayları Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Bitlis Belediye Başkan aday adayları kahvaltıda bir araya gelerek kardeşlik mesajları verdiler. Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın’ın daveti üzerine sabah kahvaltısında bir araya gelen belediye başkan aday adayları, “Kimin aday olması önemli değil

08 Kasım 2013 Tarihinde Eklenmiş, Devamını Okumak İçin Tıklayınız

Güncel Haberler