Hür aday Karakaya Bitlis’te kanaat önderlerini ziyaret etti

hurcengiz6HÜDA PAR’ın desteklediği Bitlis bağımsız milletvekili adayı Cengiz Karakaya, kanat önderlerini ziyaret ederek destek istedi.

BİTLİS-Bitlis Bağımsız Milletvekili Adayı Cengiz Karakaya, seçim çalışmaları kapsamında köyleri ziyaret ederek kanaat önderlerinden ve halktan destek istedi.

Bitlis merkeze bağlı Arıdağ (Kultik) köyünü ziyaret eden hür aday Karakaya ve beraberindeki heyet, burada bulunan kanaat önderi Şeyh Nurullah Geylani’yi ziyaret ederek destek istedi.

Karakaya,  kazanmaları halinde yapacakları çalışmalar hakkında Şeyh Geylani’ye  bilgi verdi. Kendilerine yapılan ziyaretten dolayı memnun olduğunu belirten  Geylani, hür aday Karakaya’ya dua ederek başarılar diledi. Karakaya, köy gençleriyle bir araya geldikten sonra köyden ayrıldı.

Arıdağ köyünden ayrılan bağımsız  milletvekili aday Karakaya ve beraberindeki heyet, merkezde bulunan bölgenin tanınmış kanaat önderlerinden Şeyh Hikmetullah Ayte’yi dergâhında ziyaret etti.

Karakaya, burada yürüttükleri çalışmaları ve amaçları hakkında bilgi vererek destek istedi. Şeyh Hikmetullah Ayte ise kendilerine yapılan ziyaretten dolayı memnun olduğunu, kendilerini de yakında tanıdıklarını ifade ederek duada bulundu. Samimi bir ortamda gerçekleştirilen ziyaret, iyi temennilerle sona erdi.

İlgili Terimler :