Uğur OTO :Bitlis Seçim | 2011-2019 | Bitlis'te Seçimin Nabzı Bu Sitede Atıyor

Uğur OTO

- Bitlis Milletvekili A.Adayı

Uğur OTO

Uğur OTO Kimdir?

1970 yılında Bitlis’te doğdu. Bitlis 50. Yıl Cumhuriyet İlkokulu’nda başladığı İlköğrenimini İstanbul’da, orta öğrenimini Bitlis Atatürk Ortaokulu’nda, lise öğrenimini Bitlis Lisesi’nde tamamladı. 1994 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını THK Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme Anabilim Dalında tamamladı.

1995-2004 yılları arasında uluslararası ölçekte bir firma olan Raks Holding Ankara Temsilciliği’nde Kurumsal İlişkiler Direktörü ve Ankara Temsilcisi olarak görev yaptı. 2005 yılında TBMM’de milletvekili danışmanı olarak göreve başladı. İki dönem Bayındırlık ve İskân Eski Bakanı AK Parti Bitlis Milletvekili Zeki Ergezen, bir dönem de AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı-Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Erzurum Milletvekilliği yapan Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Cengiz Yavilioğlu ile milletvekili birinci danışmanı olarak çalıştı. 2015 Genel Seçimleri sonrasında AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya’nın danışmanlığını yürüten Oto,  daha sonra Ankara İşkur İl Müdür Yardımcılığına atandı.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında almış olduğu görevlere ek olarak, kurucu üyesi olduğu Siyasi Danışmanlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve İlim Yayma Cemiyeti Bitlis Şubesi Dış İlişkiler Sorumluluğu görevleri halen devam etmektedir. Uğur Oto, evli ve iki çocuk babasıdır.

Seçim Bölgeleri

Güncel Haberler


Facebook Like Box provided by plumber orange county