Tatvan halkından Bitlis’in hür adayına yoğun ilgi :Bitlis Seçim | 2011-2019 | Bitlis'te Seçimin Nabzı Bu Sitede Atıyor

Tatvan halkından Bitlis’in hür adayına yoğun ilgi

hurcengiz5HÜDA PAR’ın desteklediği Bitlis bağımsız milletvekili adayı Cengiz Karakaya, katıldığı Kutlu Doğum etkinliğinde Tatvan halkından büyük ilgi gördü.

BİTLİS – HÜDA PAR’ın desteklediği Bitlis bağımsız milletvekili adayı Cengiz Karakaya, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından, Tatvan’da organize edilen Kutlu Doğum Etkinliğine katıldı. Bağımsız aday Karakaya, beraberindeki kalabalık bir heyetle katıldığı etkinlikte, Tatvan halkının büyük ilgisiyle karşılaştı.

Bağımsız aday Karakaya, etkinlik alanın girişinde halk kitlesi tarafından sevgiyle karşılandı. Yoğun ilgiden dolayı alana girmekte zorlanan Karakaya’yı vatandaşlar tebrik ettiler.

Kendisine gösterilen teveccühten dolayı Tatvan halkına teşekkür eden bağımsız aday Karakaya, hür adayların meclise gitmesi halinde bu halkın maddi ve manevi sorunlarının çözümü için tüm gayretlerini sarf edeceklerini belirtti.

Halkın desteğini karşılıksız bırakmayacaklarını, sorunlarının çözülmesi için kendilerine vekalet verecek olan Bitlis halkının sesini Meclis’te en üst perde de ve gür bir sesle dillendireceklerinibelirten Karakaya şunları söyledi:

“Bugüne kadar birileri bu halkımızın vekaletini alarak, halkın istemediği ve halka rağmen işler yaptılar. Ama bizler halkımıza rağmen, halkımızın istemediği, halkımızın zararına olan hiçbir işin ve oluşumun içerisinde olmayacağız.

Bu halkın inancıyla, kültürüyle, değerleriyle, örf ve adetleriyle, gelenek ve görenekleriyle uyuşmayan hiçbir yaptırımın altına imza atmayacağız. Bu yaptırımları uygulamaya çalışanlara da karşı çıkarak onları önce rabbimize sonra halkımıza şikayet edeceğiz. Bu halkımızın dünya ve ahret saadetleri için hür adayların Meclis’te olması gerektiğine inanıyoruz.” İfadesini kullandı.

 

İlgili Terimler :