Tatvan halkı, kararını hür adaydan yana verdi - Bitlis Seçim | 2011-2019 | Bitlis'te Seçimin Nabzı Bu Sitede Atıyor :Bitlis Seçim | 2011-2019 | Bitlis'te Seçimin Nabzı Bu Sitede Atıyor

Tatvan halkı, kararını hür adaydan yana verdi

hurcengiz2

HÜDA PAR’ın desteklediği Bitlis Bağımsız Milletvekili Adayı Cengiz Karakaya için Tatvan’da açılan seçim lokaline halk yoğun katılım gösterdi.

BİTLİS- HÜDA PAR’ın Ekonomide Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Aşkın’ın katılımıyla Tatvan’da seçim lokal açılışı yapıldı. İlçeye büyük bir konvoyla giriş yapıldı. Lokalin bulunduğu alanda partililerin yanı sıra çok sayıda Tatvanlı yer aldı. Her zaman olduğu gibi program Kur’an-Kerim tilavetiyle başladı.

Açılışta kalabalığa hitap eden Genel Başkan Yardımcısı Hasan Aşkın, destekledikleri hür adayla Bitlis’e, Tatvan’a, Bitlis’in 6 ilçesine ve 344 köyüne eşit, adaletli ve hakkaniyet ölçüsünde hizmet götürmek için yola koyulduklarını belirtti.

Aşkın, desteklediği adayın hizmet ehli olduğunu ifade ederek Tatvan halkından hür aday için destek istedi.

Yüzde 10’luk baraj zulmü nedeniyle 9 İlde bağımsız hür adaylarla seçime gireceklerini, bu güne kadar halkın ötelendirilen sorunlarını dile getirecekleri, bu halkın çıkarın olmayan hiçbir yaptırımın içinde yer almayacaklarını belirten Bitlis Bağımsız Milletvekili Adayı Cengiz Karakaya, mevcut adaylar hizmet etmeye değil, koltuklarını güçlendirmek için mücadele ettiklerini ifade etti.

AK Parti ve HDP’nin seçim politikasını da eleştiren Karakaya, “HDP’den her dönem Milletvekili meclise gönderiliyor. Bu milletvekili bu halkın sorunlarını kaç kez dillendirdi. Yerelde belediye ellerindedir hangi hizmeti sundular. Asgari ücreti bin 800 TL yapacaklarmış yapsınlar. Fakat önce ellerinde bulundurdukları belediyelerde çalışan asgari ücretlilerin maaşını bin 800 TL değil, bin 500 TL yapsınlar ki, bizde görelim ve inanalım.

Ama bunların amacı bir rakam söyleyelim uçuk olsun insanların kulağına hoş gelsin ve oylarını alalım hesabı içerisindedirler. Artık boş vaatlerle bu halkı kimse kandırmasın.” Dedi.

Seçilmeleri halinde Bitlis için maddi ve manevi olarak alınacak bir kararda alınmaya çalışıldığında bunun takipçileri olacağını vurgulayan Karakaya, “Bizler ilçemiz için İlimiz için maddi ve manevi bir karar alındığında bunun takipçisi olacağız. Çekinmeyeceğiz korkmayacağız. Aman efendim ben şunu söylersem acaba yerimden olabilir miyim? Veyahut ben şunu söylersem elimden şu şu ihaleler gidebilir mi? Hamdolsun Allah’a öyle bir çekincemiz yoktur. Öyle bir korkumuz yoktur. Bizler hür adaylar olarak tek bir çekincemiz vardır oda Allah’ın gazabıdır.

Karakaya, sadece insanların dünyasını ilgilendiren hizmetlerin yapılması yeterli olmayacağının altını çizerek şöyle devam etti: “Dünya iki kanatlı bir kuşa benzer. Bir kanadı dünya ise öbür kanadı ahrettir. Bir kanadı maddiyat ise bir kanadı maneviyattır. Yani maneviyatsız olmaz. Yani bir Kürdü dinsiz düşünemeyiz. Bir Kürdü namazsız düşünemeyiz.  Bu mümkün değildir. Çünkü  Biz babamızdan annemizden böyle gördük. Burada verilen mücadeleleri gördük. Alimlerimizin şeyhlerimizin bu Kürdistan topraklarında verdikleri  mücadelelere bakın hepsi İslami’dir hepsi Şeriat içindir. Hepsi Allah’ın rızası içindir. Hepsi “Bındest” olan bu halkın kurtuluşu içindir.” Diye konuştu.

Konuşmaların ardında seçim lokali tekbir, dua ve salavatlarla açıldı. (Menderes Beysülen/Şükrü Tontaş-İLK

İlgili Terimler :

Facebook Like Box provided by plumber orange county