Nerede Oy Kullanacağım ? :Bitlis Seçim | 2011-2019 | Bitlis'te Seçimin Nabzı Bu Sitede Atıyor

Nerede Oy Kullanacağım ?

650x344-yuksek-secim-kurulu-ysk-secmen-sorgulama-2017-nerede-oy-kullanacagim-1488181417897

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ardından Yüksek Srçim Kurulu, heyecanla beklenen referandum tarihini resmen açıkladı. Türkiye 16 Nisan Pazar günü referanduma gidecek. Bu haberlerin ardından ise ”Nerede oy kullnacağım?” sorusu merak konusu oldu. Oy kullanacağı yeri öğrenmek için YSK seçmen sorgulama 2017 sayfasına giren vatandaşlar yerlerini sorgulamaya devam ediyor. YSK seçmen sorgulama listesine bu başlık altından erişebilirsiniz.

YSK SEÇMEN LİSTESİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN – 2017

YSK seçmen listesi sorgulama ile oy kullanacağını yeri öğrenmek için yukarıda bulunan bağlantıya tıklayarak Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl, T.C. Kimlik Numarası ve Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No bilgilerini girerek öğrenebilirsiniz.

SEÇMEN KÜTÜĞÜ DÜZELTMELERİ 26 ŞUBAT’A KADAR GERÇEKLEŞTİRİLEBİLECEK

1. Seçmen niteliğine sahip ve yerleşim yeri yurt içi olmasına rağmen,

Yurt içi seçmen kütüğünde kaydı bulunmayan,

Kayıtlarında düzeltme veya yerleşim yeri adresini değiştirmek isteyen vatandaşların;

26 Şubat 2017 (17.00) Pazar gününe kadar; bizzat veya 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 50. maddesinde sayılanlar, ilgili nüfus müdürlüğüne adres beyan formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisi ile başvurmaları ve nüfus müdürlüğünce tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına teslim etmeleri gerekiyor.

OY KULLANMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER BAZI İŞLEMLER GERÇEKLEŞTİRECEK

2.Seçmen niteliğini taşıyan ve öğrenim gördükleri yerleşim birimlerinde oylarını kullanmak isteyen öğrencilerin (askeri öğrenciler hariç);

Öğrenim gördükleri okuldan, o okulun öğrencisi olduklarına ve yurt müdürlüklerinden, yurtta kaldıklarına ilişkin alacakları belgeler ile kaldıkları yurtların bağlı bulunduğu ilgili nüfus müdürlüklerine bizzat başvurması ve tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

İlgili Terimler :

Facebook Like Box provided by plumber orange county