Hür Aday Karakaya, “5 dakika düşünün 4 yılınızı heba etmeyin” - Bitlis Seçim | 2011-2019 | Bitlis'te Seçimin Nabzı Bu Sitede Atıyor :Bitlis Seçim | 2011-2019 | Bitlis'te Seçimin Nabzı Bu Sitede Atıyor

Hür Aday Karakaya, “5 dakika düşünün 4 yılınızı heba etmeyin”


hurcengizHür Aday Karakaya, “5 dakika düşünün 4 yılınızı heba etmeyin”

Bitlis bağımsız milletvekili adayı Cengiz Karakaya, çarşı esnafıyla bir araya geldiği toplantıda “5 dakika düşünün 4 yılınızı heba etmeyin!”  diyerek destek istedi.

 HÜDA PAR’ın desteklediği Bitlis bağımsız milletvekili adayı Cengiz Karakaya, sabah kahvaltısında bir araya geldiği esnafa  “5 dakika düşünün 4 yılınızı heba etmeyin!”  dedi ve 7 Haziran Genel Seçimlerinde destek istedi.

Bir kahvehanede esnafla bir araya gelen Karakaya’ya HÜDA PAR Bitlis İl Başkanı Celal Gül de eşlik etti.  Çok sayıda esnafın katıldığı programda Karakaya, mevcut adaylar içinde Bitlis’i ve Bitlislilerin sorununu en iyi kendileri bildiğini söyledi.

“Her iki partide halkı geriyor”

Karakaya, seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte sözde süreci yürüten iki partinin de halkı germeye yönelik politika ürettiğin belirterek söz konusu partilerine halkı düşünmediklerini söyledi. Karakaya,“Daha düne kadar aynı masa etrafında oturup konuşan, gülüşen insanlardı. Ne oldu da son bir aya girerken çatışma ortamını oluşturuyorlar. Halkın huzurunu bozuyorlar. Buna ne gerek var. Onların Ankara’da konuştukları tartıştıklarının faturasını buradaki gariban halk çekiyor. Kendilerine hiçbir şey olmuyor.

AK Parti ve HDP’yi eleştiren Karakaya, “Öyle bir politika izliyorlar ki burada insanlar komşularıyla, akrabalarıyla, mahallelileriyle dargın hale geliyorlar. Birbirine hain gözüyle bakıyorlar. Birbirine düşman gözüyle bakıyorlar. Burada aynı mahallede yaşayan AK Partilinin de, HDP’linin de, HÜDA PAR’lının da arasında sorun yoktur. Sorunu onlar oluşturuyorlar. Peki, bu halkı bu duruma neden getiriyorlar. Bunların halk gibi bir dertleri olmuş olsaydı bunu yaparlar mıydı?” Diye sordu.

“Bunların halka verecek hiçbir şeyleri yok”

Gösterilen aday profiline de dikkat çeken Karakaya, “Bitlis’te her iki partide halkın temayül yoklamasında istediği adayları göstermediler. Halkın tercih ettiğini onlar tercih etmediler. Çıkarılan aday profillerinde Bitlis’te kim memnun. Ama onların amacı farklıdır. Burada bir denge oluşturmaya çalışıyorlar. Bir kardeşi bir part
inin ikinci sırasına diğer kardeşi diğer partinin ikinci sırasına yerleştirmişler. Burada birbirini eleştiriyorlar bazen bu eleştirileriler hakarete dönüşüyor. Bu kardeşleri sevenlerin taraflarını, akrabalarını birbirine düşman ediyorlar. Peki, ne olacak yarın her ikisi de bir araya gelecek olan yine bu halka olacak. Bundan dolayı bunların bu memlekete verebilecek hiçbir şeyleri yoktur. Bunların tek bir derdi var belli çevrelerde nasıl oy alabilirimin hesabını yapıyorlar.” dedi.

Karakaya, Bitlis’in harabe haline getirilmesine ve maneviyatsızlığa sürüklenen Türkiye’nin mevcut durumuna “dur” demek için esnaftan destek istediğini vurguladı.

 

İlgili Terimler :

Facebook Like Box provided by plumber orange county