Fettah Aksoy, Muhtarlarla Buluştu :Bitlis Seçim | 2011-2017 | Bitlis'te Seçimin Nabzı Bu Sitede Atıyor

Fettah Aksoy, Muhtarlarla Buluştu

AK Parti Tatvan Belediye Başkan Adayı Fettah Aksoy, Tatvan Muhtarlar Derneği ile kahvaltıda bir araya gelerek projeleri hakkında muhtarlara bilgi verdi.

Seçim çalışmaları kapsamında; bilgi alışverişi, talep ve önerileri dinlemek amacıyla düzenlenen kahvaltı programına Fettah Aksoy’un yanı sıra, AK Parti Tatvan İlçe Başkanı Av. Burhan Aksoy, Tatvan Muhtarlar Derneği Muzaffer Gül, parti teşkilatı ve 22 mahallenin muhtarı katıldı.

Programa katılan muhtarlara projeleri hakkında kısa bir bilgi veren Aksoy, Tatvan’ın ve mahallelerin sorunlarını birlikte çözmeyi hedeflediklerini belirtti.

HER MAHALLEYE MUHTAR OFİSİ VEYA MUHTAR EVİ

Mahalle muhtarları için hazıradıkları proje hakkında bilgi veren Aksoy, “Muhtarlarımızın sorunlarından biri de, belirli bir makamlarının bulunmamasıdır. Mahalle sakinlerinin arzlarını dile getirebileceği, muhtarları ile sorunlarını konuşabileceği bir mekan ne yazık ki bulunmamaktadır. Ticaret ile uğraşan bazı muhtarlarımız, mahalle sakinlerini iş yerlerinde, belirli bir mekana sahip olmayan muhtarlarımız ise çay ocaklarında ve benzeri  mekanlar da ağırlıyor. Benim şahsen, muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın rahat edebilecek, her mahalleye bir tane muhtar evi veya muhtar ofisi kazandırma gibi bir projem bulunuyor” dedi.

AFET BÖLGELERİ İLE İLGİLİ HANGİ ADIMLAR ATILACAK?

Muhtarların ‘Afet Sorunu’ hakkındaki sorularını yanıtlayan Aksoy şöyle cevap verdi; “Bende sizler gibi, ilçemizde bulunan bazı mahallelerin en büyük sorunlarından birinin ‘Afet bölgesi sorunu’ olduğunu düşünüyorum. Ben Ankara’yı iyi tanıyorum, biliyorum. Bürokrasiyi çok yakından takip eden ve bizzat içerisinde bulunan bir kardeşinizim. Bizler afeti kaldırmak için elimizden gelen bütün girişimlerde bulunacağız. Gerekirse siz değerli muhtarlarımız ile birlikte toplanıp Ankara’nın yollarına düşeceğiz,  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na   ve ilgili makamlara gideceğiz, Tatvan’nın çivi bile çakılamayan bölgelerini, turizm bölgelerini,  gözde bölgelerini, ilçemize kazandıracağız.”

‘GÜZEL İLÇEMİZE TELEFERİK KAZANDIRACAĞIZ’

Projeleri arasında Tatvan’ın tüm noktasını kuş bakışı görebilecek bir teleferik tesisinin olduğunu ifade eden Aksoy, “İlçemiz ile ilgili birçok projemiz bulunuyor. Alt yapıdan tutun, üst yapıya, şehrin adeta gerdanlığı sayılabilecek meydanlara, peyzaj çalışmalarına, gençlik merkezlerine, katlı otoparklara, sosyal tesislere, beş yıldızlı otellere, kültürel ve dini etkinliklere şuan sayamayacağım kadar projeyi hayata geçirebilmek için sabırsızlanıyoruz. İlçemize hizmet ve turizm açısından kazandıracağımız büyük projelerden biride teleferik projesinin olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde, büyük bir toplantı gerçekleştirerek seçim beyannamemiz ile birlikte, seçilmemiz halinde hayata geçireceğimiz projelerin görsellerini ve teknik bilgilerini, kitapçık halinde halkımız ile paylaşacağız. Aynı zamanda, sosyal medyada ve internet sitelerimizde de eş zamanlı olarak yayınlayacağız” diye konuştu.

Kaynak : bitlisnews.com

İlgili Terimler :

Facebook Like Box provided by plumber orange county