Bitlis Ak Parti il Başkanlığı'na Engin Günceoğlu atandı - Bitlis Seçim | 2011-2019 | Bitlis'te Seçimin Nabzı Bu Sitede Atıyor :Bitlis Seçim | 2011-2019 | Bitlis'te Seçimin Nabzı Bu Sitede Atıyor

Bitlis Ak Parti il Başkanlığı’na Engin Günceoğlu atandı

Ak Parti Bitlis İl Başkanı Nesrullah Tanğlay’ın Bitlis Belediye Başkan Adayı gösterilmesi nedeniyle boşalan İl başkanlığına Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından  Merkez İlçe Başkanı Engin Günceoğlu, atandı.

Ak Parti Bitlis İl Başkanı Engin Günceoğlu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Vazife resmileşti. Rabbimiz, bizleri gurur ve riyadan uzak tut; gönüllerimizi rızan üzere birleştir ve bizleri kullarının hizmetkârı kıl. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ile tarafıma tevdi edilen Ak Parti Bitlis İl Başkanlığı görevinden dolayı bu süreçte gerek telefon ile arayan gerek mesaj gönderen dua ve destekleri ile bizleri yalnız bırakmayan tüm Bitlis halkına teşekkürlerimi borç bilir saygılarımı sunarım” dedi.

 ENGİN GÜNCEOĞLU KİMDİR?

1976 Bitlis Merkez doğumlu olup ilk, orta ve lise öğrenimimi Bitlis’te tamamladı. Lisans eğitimimi İnönü üniversitesi iktisat idari bilimler fakültesi işletme bölüm birincisi olarak tamamladı.

Lisans üstü eğitimi mi (MASTER) 2017 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Ana Bilim dalında tamamlayarak 2003 tarihinden itibaren Bitlis ilinde serbest muhasebeci Mali Müşavirlik bürosu açarak müşavirlik faaliyetine başladı.

2004/2013 tarihleri arasında Bitlis serbest muhasebeci mali müşavirler odası yönetim kuruluna seçilerek oda saymanlığı görevini yürütmekte. 2006 /2014 Tarihleri arasında Ak Parti il başkan yardımcılığı mali ve idari işler başkanlığı görevini sürdürdü. 2014 Temmuz-Aralık ayları arasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü görevini sürdürdü.

7 Aralık 2014 tarihinde yapılan Bitlis Merkez ilçe Kongresi ile İlçe Başkanlığı seçimini kazandı.

Görev süresince 2 genel, 2 mahalli, 2 Referandum birde Cumhurbaşkanlığı seçimde bulundu. 2013 Tarihinde Mali Müşavirlik Mesleğinde 10 yılını tamamlayarak Bağımsız Denetçi ünvanını aldı.

Evli 4 çocuk babası iyi derecede İngilizce orta derecede Almanca bilmektedir.


Facebook Like Box provided by plumber orange county